BEZPŁATNA LEKCJA DLA NAUCZYCIELI MATEMATYKI

Jak przygotować materiały, które usprawnią zaburzone funkcje poznawcze ucznia?

4 stycznia (środa),
godz. 19.00

Oglądaj
 
04.01.2023 r.,
godz. 19:00
Lekcja
online
Bezpłatny
udział

Co czwarty uczeń klasy pierwszej nie potrafi sprostać wymaganiom stawianym na lekcjach matematyki, a w klasach starszych jest ich jeszcze więcej.

Nauczyciel musi mieć świadomość zaburzeń występujących u ucznia, bo da mu to obraz trudności na jakie ten może natrafić w matematyce i pozwoli na dostosowanie własnych wymagań do jego możliwości.

 

Podczas lekcji pedagodzy specjalni – Zyta Czechowska i Jolanta Majkowska poruszą następujące tematy:

Z jakich konkretnych pomocy korzystać, aby rozwijać funkcje poznawcze ucznia i jednocześnie zaciekawić go w czasie zajęć stacjonarnych i online?

Które aplikacje wspierają proces zaburzonych funkcji poznawczych i jak korzystać z planów bezpłatnych do tworzenia ćwiczeń?

Jakie są przykładowe ćwiczenia do zadań, z którymi uczniowie mają szczególne trudności tj. określanie daty, umiejscowienie zdarzeń w czasie i przestrzeni, odczytywania wartości na diagramach?

Jak krok po kroku tworzyć zadania, ćwiczenia, karty, notatki w poszczególnych aplikacjach z komentarzem do najciekawszych funkcji?

Które z zaprezentowanych aplikacji i tablic, będą najlepiej dopasowane do potrzeb Twoich uczniów?

Jak zaktywizować i zachęcić uczniów do ćwiczeń i rozwijania zaburzonych funkcji poznawczych na lekcji matematyki, zajęciach dydaktyczno-wyrównawczych i zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych?

Oglądaj

Przygotowanie materiałów edukacyjnych do usprawniania zaburzonych funkcji poznawczych ucznia to szósta lekcja z III Modułu kursu Efektywna Lekcja Matematyki - skuteczne i elastyczne metody pracy oparte na przykładach z najnowszej praktyki szkolnej.

Zapisz się na transmisję,
aby zobaczyć ją całkowicie za darmo!

Kim są autorki?

Zyta Czechowska

Od ponad 20 lat nauczyciel w szkole specjalnej. Pasjonatka nowoczesnych technologii. Nauczyciel Roku 2019.

Współautorka projektu sieci współpracy nauczycieli „Czas TIKa”, prowadzi warsztaty i szkolenia i Rady Pedagogiczne dla nauczycieli z zakresu stosowania i wdrażania TIK. Ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli. Trenerka Mistrzów Kodowania w zakresie programowania.
Należy do społeczności Superbelfrzy RP.

Jolanta Majkowska

Nauczyciel dyplomowany z 20 letnim stażem, wicedyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku.

Od lat wdraża nowoczesne technologie w szkole specjalnej. Prowadzi szkolenia dla nauczycieli z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnej. Współautorka bloga propagującego wykorzystanie multimediów i kreatywnych pomocy dydaktycznych w nauczaniu dzieci niepełnosprawnych intelektualnie. Należy do społeczności Superbelfrzy RP. Trenerka Mistrzów Kodowania.

Dla kogo jest to wydarzenie?

 • dla nauczycieli matematyki

  na wszystkich etapach nauczania

 • dla osób-pasjonatów

  efektywnych metod prowadzenia zajęć i narzędzi TIK

 • dla nauczycieli,

  którzy chcą wspierać samodzielność i kreatywność uczniów w realizacji podstawy programowej oraz przygotowaniu do egzaminów

Lekcja po patronatem magazynu Matematyka

Transmisja lekcji Przygotowanie materiałów edukacyjnych dla uczniów do usprawnienia zaburzonych funkcji poznawczych jest organizowane przez redakcję magazynu Matematyka, które wspiera nauczycieli matematyki na wszystkich etapach nauczania szkolnego, dostarczając szeroką wiedzę metodyczną i praktyczną. W czasopiśmie znajdziesz podpowiedzi, jak przeprowadzić ciekawe zajęcia oraz jak angażować uczniów i podnosić ich aktywność.

Ważne informacje
na temat wydarzenia:

 • Rejestracja na transmisję lekcji trwa do 4 stycznia 2023 r. (środa) do godziny 10:00 i jest całkowicie bezpłatna.
 • W dniu wydarzenia wyślemy do Ciebie link do transmisji lekcji. Pamiętaj, aby sprawdzić także folder SPAM.
 • Jeśli chcesz dostać przypomnienie smsem – zostaw nam numer telefonu.
 • Transmisja potrwa ok. 60 minut i będzie w formie nagrania lekcji z prezentacją pomysłów, generatorów i aplikacji z udziałem Zyty Czechowskiej i Jolanty Majkowskiej.

Oglądaj 4 stycznia o 19:00!

Oglądaj