Autor: Redakcja

Redakcja

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

GeoGebra na lekcjach

Podręcznik i zeszyt to nie wszystko. Technologia pędzi na przód, dając nam nowe możliwości, a uczniowie potrzebują świeżych rozwiązań i pomocy edukacyjnych, aby przyswoić wiedzę jak najlepiej i w jak najbardziej naturalny dla siebie sposób. Dlaczego nie wykorzystać do tego komputerów i programów?

Czytaj więcej

Stan psychiczny dzieci i młodzieży po 2 latach pandemii (raport)

Stan psychiczny dzieci i młodzieży przez 2 lata pandemii uległ znacznemu pogorszeniu. Wyniki badania przeprowadzonego wśród specjalistów pokazują olbrzymią skalę problemu.

Badanie przeprowadzone wśród specjalistów psychologów i pedagogów dowiodło, że stan psychiczny i emocjonalny dzieci w okresie pandemii uległ pogorszeniu – przyznało tak 87% badanych. 78% respondentów zauważyło wzrost zgłoszeń i próśb o interwencję i pomoc kierowaną do psychologów i pedagogów.

Czytaj więcej

„Przedstawić matematykę tak, jak nigdy przedtem”...

Te słowa przyświecały zarówno prelegentom, jak i uczestnikom II Kongresu Matematyki, który odbył się 7 kwietnia 2017 r. w Warszawie. W wydarzeniu tym − zorganizowanym przez wydawnictwo Forum Media Polska − wzięło udział około 400 osób i każda z nich wyniosła dla siebie coś innego − za sprawą naszych prelegentów okazało się bowiem, że matematyka może szybko stać się pasją i można ją przekazywać na tysiąc sposobów. 

Czytaj więcej