Strony i aplikacje przydatne podczas przygotowywania się do egzaminu

Temat numeru

Przygotowanie do egzaminu wymaga wysiłku ze strony nauczyciela, ale przede wszystkim ze strony samego ucznia. Niewątpliwie jest to proces, który wymaga odpowiedniego zaplanowania i przygotowania. W związku z tym chciałabym zaproponować kilka stron i aplikacji, które mogą okazać się przydatne – będą źródłem niezbędnych informacji, materiałów, zadań oraz pomogą w kwestii organizacji czasu, notatek itp.

Serwisy internetowe

Jeśli chcemy poznać podstawowe informacje o egzaminie, powinniśmy wejść na stronę Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (https://cke.gov.pl/). Znajdziemy tutaj materiały dotyczące jego przebiegu, procedur przeprowadzenia, harmonogramy poszczególnych egzaminów, a także archiwalne arkusze, wyniki i sprawozdania. 
Warte uwagi są strony, na których znajdziemy archiwalne arkusze – nie tylko te z CKE, ale również wydawnictw, które proponują szkołom egzaminy próbne. Jedną z nich są Szalone Liczby (https://szaloneliczby.pl/).
Znajdują się tutaj arkusze w wersji on-line i PDF. Poza tym w serwisie dostępne są zestawy zadań i ćwiczeń pozwalających doskonalić umiejętności w wybranym zakresie i na wybranym poziomie. Z pewnością będzie to doskonałe źródło archiwalnych arkuszy egzaminacyjnych zarówno dla uczniów klas ósmych, jak i maturzystów.
 

POLECAMY

Ryc. 1. Strona projektu Timszel


Z kolei serwis Pi-stacja (h...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań czasopisma "Matematyka"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych, testów i zadań
  • ...i wiele więcej!

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI