Quizizz dla początkujących

TIK-owy narzędziownik

Ostatnie wydarzenia na świecie, pandemia i związane z nią ograniczenie działalności szkół do nauczania zdalnego wymusiło na nauczycielach przeniesienie swojej pracy do wirtualnej rzeczywistości. Większość z nas wcześniej korzystała już z narzędzi interaktywnych, jednak na pewno nie na taką skalę, jak w ostatnim czasie. 
Myślę, że wszystko, czego nauczymy się w tych szczególnych okolicznościach, zaowocuje w przyszłości i przyniesie wymierne korzyści, gdy już wrócimy do murów naszych szkół. Dziś chciałabym Państwu pokazać, jak korzystać z aplikacji Quizizz.com.

Znarzędzi do tworzenia quizów online korzystam już dość długo, jednym z nich jest właśnie Quizizz. Mogę z całą pewnością powiedzieć, że sprawdza się na każdym etapie edukacyjnym, wprowadza nutkę rywalizacji i ekscytacji bez względu na wiek uczniów. Początkowo w narzędziu tym można było tworzyć jedynie testy jednokrotnego wyboru, obecnie możliwości zostały rozbudowane o test wielokrotnego wyboru, teksty z luką, zadania otwarte i sondę.

POLECAMY

1. Rozpoczynamy przygodęz Quizizz

Aby móc pracować z aplikacją Quizizz, musimy bezpłatnie zarejestrować się na stronie www.quizizz.com. Rejestracja jest intuicyjna, przeprowadza nas przez kolejne kroki, możemy się zarejestrować za pomocą Google lub e-maila (najlepiej szkolnego lub służbowego). Na początku aplikacja zapyta Cię, w jakiej roli będziesz występować, następnie podajesz swoje dane i rejestracja jest zakończona. Po zalogowaniu się na swoje konto dobrze jest dostosować swój profil. Wybierając Edytuj profil, dostosujesz informacje o sobie oraz etap edukacyjny i przedmioty, które uczysz. Na podstawie tych informacji aplikacja dostosuje rekomendowane dla Ciebie quizy innych użytkowników. Za pomocą polecania Ustawienia możesz zmienić nazwę użytkownika, czę...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań czasopisma "Matematyka"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych, testów i zadań
  • ...i wiele więcej!

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI